ŞİMDİ ZAMANI

Bizi Arayın

0 (232) 716 81 11

Bize Yazın

info@narcicegiotel.com.tr

Herşey, eşsiz deniz manzarasının İzmir'e gülümsemesiyle büyüleyici bir otele dönüştürme rüyasıyla başladı.

Bu hayalimizin peşinden koşup bu eşsiz deniz manzarasında nefes almayı çok özel misafirlerimizin Türk misafir perverliğiyle tanıştığı,tadına doyumsuz bir yaşam biçimine çevirdik.

HAKKIMIZDA

Narçiçeği, Alaçatı’nın merkezinde, tarihi taş dokunun yapısına uygun olarak tasarlanmış mimarisi ve özgün estetik anlayışla, duygulara yön verecek eşsiz bir mekan yarattı. Doğanın cömertliğinden yola çıkarak getiren Narçiçeği; zevkli, ince değerlerle bezeli, romantik 11 farklı odasıyla, hayattan aldığınız keyifleri çoğaltıyor, ev konforu ve sıcaklığı yaşatıyor.

Bahçesinde, adına ilham kaynağı olan nar ağacının altında sunduğu nefis köy kahvaltısıyla, yeni güzelliklere sıra dışı bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. Sessizliğin, huzurun ve güzelliklerin iç içe yaşandığı Otel Narçiçeği Alaçatı, Alaçatı’daki eviniz olarak sizlerle buluşmayı bekliyor. Sanatçı sahiplerinin ruhunu yansıtan uzun soluklu dostlukları başlatıyor.

Otelimizi yaparken düşündüğümüz ilk şey; Alaçatı’nın geçmişine uygun, o yıllara saygılı bir yapı yapmaktı amacımız.

Sanırım başardık; Misafirlerimizden çok güzel eleştiriler aldık çünkü. Otelimizin temelini kazarken çıkan eski bahçe duvar taşlarıyla kapladık dış yüzeyini , Basamaklarında o taşları kullandık hiç yontmadan o günkü gibi. Serin tutsun diye köy sıvası yaptık bütün her yüzeyi,duvarları. Beyaza boyadık ki içimiz açılsın,rahatlatalım gelen misafirlerimizi. Yerlerimizi kapladık çam rabıtalarla,hem sıcak görünsün,hem de sıcak tutsun kış günleri misafirlerimizi,odalarımızı.

2 katlı küçük otelimizde misafirlerimizi, sevgi ve saygı ile ağırlamak amacımız.Onlara Uzun yıllara uzanacak dostluğumuzu,sevgimizi sunmak. Bize verilen en büyük ödül ise; Geçmişten bugüne gelen konuklarımızın , artık bizim ailemizden olmaları. “Artık biz, günler ve yıllar geçtikçe büyüyen koskocaman Narçiçeği Ailesiyiz.

ALAÇATI

1566 yılında Osmanlıların Sakız adasını fethetmesine kadar geçen süre içinde Alaçatı, Cenevizlilerin yönetimi altında şarapçılığı ile ön plana çıkmış Anadolu’nun önemli ticaret merkezlerindendi. 19. yüzyılın ortalarında Osmanlı mimarı Hacı Memiş’in çalışmaları ve çevreden yöreye getirilen Rum işçilerin katkıları sonucunda Alaçatı’nın güneyindeki bataklık bölge kurtarılarak yerleşime açıldı. Buraya yerleşen Rumlar, yörenin imarında önemli rol oynamışlardır. 120 yılı geçkin belediyesi ile Alaçatı, Türkiye’nin en eski belediyelerindendir.

İlk başlarda bağcılıkla geçinen yöre halkı Girit, Yugoslavya, Selanik ve Makedonya’dan gelen göçmenlerin buraya yerleşmesi ile tütüncülüğü de geçim kaynakları arasına katmış oldu. Zaman içinde tarımın gelişmesi ile yörede zeytin, enginar, anason ve narenciye de yetiştirilmeye başlanmıştır.. Bunun yanında, tarihi dokusunun içinde oldukça önemli bir yer tutan sakız ağacı da yörede yetiştirilmeye çalışılmaktadır..

Özellikle Rum mimarisinin etkisinde kalan Alaçatı’da evler yöreye özgü taşlardan ekseriyetle cumbalı ve iki katlı olarak inşa edilmişlerdir. Alaçatı’nın sembolü haline gelmiş ve dönemin teknoloji harikası olarak adlandırılan yel değirmenleri ise yörenin en eski yapılarındandır. Pazar yerindeki camii, mozaikli çarşısı ve karabiber ağaçlarının gölge yaptığı daracık sokakları ile Alaçatı, İzmir’in âdeta arka bahçesi gibidir.

Dünya haritacılığında ayrı bir yeri olan Pirî Reis “Kitab-ı Bahriye”de “Alaca at limanında deniz yufkadır” derken Alaçatı Koyu’nun dalgasız olduğunu tasvir etmek istemiştir. Bununla beraber, yaz ayları boyunca kuzey, kuzey-batı yönlerinde 15-25 Knots süratle esen rüzgâr, Alaçatı koyunu sörfçüler için vazgeçilmez yapmaktadır. Daimi esen rüzgârı, dalgasız ve derin olmayan denizi nedeniyle dünyanın sayılı sörf merkezlerinde biri olan Alaçatı, hem amatör hem de profesyonel sörfçülere hitâp etmektedir.

Şimdi Erken Fırsatı

Facebook
Google+
Twitter
WhatsApp

0 (232) 716 81 11 | 0 (532) 400 86 16

2018 © Alaçatı Narçiçeği Otel | Tüm hakları saklıdır. | Platinum Medya